Eğitim Teknolojilerimiz

Türk Telekom Akademi’de, teknolojiden faydalanarak uygulamalı öğrenme ortamı sağlanmaktadır. Platformumuz içerisinde mobil öğrenme, sanal sınıf, uzaktan eğitim, teknoloji laboratuvarlarımız ve video bazlı çok sayıda dijital öğrenme içerikleri ile çalışanlara tam bir öğrenme deneyimi sunulmaktadır. Akademi Portal sınırsız erişim ile bilginin her daim ulaşılabilir olmasına katkı sağlamaktadır.

Akademi bünyesinde kullanılan teknolojik araç ve gereçler, eğitim teknolojilerine değer katan yazılımların üretilmesinde ve kullanılmasında öncü olmaktadır. Bu sayede eğitim teknolojileri dünyasına Türk Telekom Akademi olarak birçok yenilik aktarılmaktadır.

Sanal Sınıf

  Türk Telekom'un kendi müşterilerine de sunduğu Perculus isimli sanal sınıf platformumuzda farklı lokasyonlarda bulunan çalışanlarımızda aynı anda bilgisayarları başında bir eğitmen tarafından ders almasını sağlamaktadır. Anlatıcı ve dinleyicinin de derse aktif katılımlarını sağlayan, günümüz teknolojilerinden faydalanan bir yapı ile çalışanların eğitim ihtiyaçlarına farklı bir bakış açısıyla cevap verilmektedir.

Sosyal Öğrenme

  Sosyal Öğrenme platformumuz blog, wiki, post, tartışma grubu ve oylama gibi özellikleriyle öğrenme içeriklerinin paylaşımını kolaylaştırmakta kurumsal hafızanın güçlenmesini, çalışanların birbirlerinin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmalarını sağlamaktadır. Günümüzün en güçlü öğrenme modeli ile çalışanların her an yeni bilgiler ışığında kendilerini geliştirmesine önem verilmekte ve eğitim yönetim sistemimiz içerisinde aktif şekilde çalışanlara destek sağlanmaktadır.

Teknoloji Laboratuvarı

  Teknoloji laboratuvarlarımız, telekom teknolojilerine ait donanımların ve yazılımların uygulamaları olarak öğretilmesini sağlayan simülasyon sınıflarımızdır.

Dijital Kitaplık

  Dijital Kitaplık; sesli ve yazılı kitap özetleri, sunumlar, vaka analizleri, vb. eğitim materyallerine 7/24 erişim imkânı sunmaktadır. Düzenli kategori mantığı ve kullanıcı dostu ara yüzü ile aranılan okuma materyalini en hızlı şekilde ulaşmaya olanak tanımaktadır. Ayrıca farklı kategorilerde birden fazla kaynakla çalışanların anlık bilgi ihtiyaçlarına direk cevap vermektedir.

Akademi Portalı

  Akademi Portalı, eğitim mekanları, programları, danışmanları ve süreçlerine ilişkin ayrıntılı bilgi veren temel kaynaktır. İçerisinde bulunan Eğitim Motoru, e-eğitim, video, dijital belge, blog, podcast gibi öğrenme materyallerini farklı platformlardan alarak entegre bir şekilde çalışanlara tek bir arayüzden arama ve bulma deneyimi sunmaktadır. Bu sayede aranılan konu başlığı ile ilgili farklı öğrenme stillerine ait materyallere ulaşmaya yardımcı olmaktadır.

E-Öğrenme

  E-öğrenme platformumuz ürün ve servis eğitimlerinden kişisel gelişim eğitimlerine, mesleki eğitimlerden liderlik eğitimlerine kadar çok geniş bir konu çeşitliliğinde 1.000'e yakın e-eğitim ve video içeriği sunmakla birlikte çalışanlarımızın eğitimlere ilişkin talep, planlama, raporlama, vb. işlemleri yapmasını sağlayan eğitim yönetim sistemidir. Platformumuzda yer alan simülasyonlar, eğitsel oyunlar ve interaktif içerikler ile çalışanların eğitimlere bilgisayar başında dahi aktif şekilde katılmalarını destekler.

Mobil Öğrenme

  Türk Telekom'un kendi müşterilerine de sunduğu Mobil Akademi platformumuzla çalışanlarımız cep telefonlarıyla diledikleri mobil içerikleri almakta, anket ve sınavlara katılabilmektedir. Mobil Akademi marka, model ve işletim sistemi ayırt etmeden her telefonda çalışmaktadır.